KLASİK ÖZEL UKRAYNA TURU
ODESSA (2) - KIEV (2) - LVIV (2)

Hareket Tarihi  : 
 

GÜN 1 İSTANBUL - ODESSA

Atatürk Havalimanı dışhatlar terminalinde saat ............ hazır bulunulması, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın  .............   sefer sayılı uçuşu ile saat .......... Odessa’ya hareket. Yerel saat ile 09.30’da varış ve havalimanında bekleyen özel otobüsümüz ile “Katakomb&ShustovKonyakFabrikası turu . Katakomb.1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bugün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştr. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski soviet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Ardından Odessa şehir turumuz için şehir merkezine geçiyoruz.Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli, Deribasovskaya caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.
 
   
GÜN 2 ODESSA

Kahvaltının ardından Kiev’e hareket.Varışımızın ardından panoramik Kiev turu.Vladimirs kaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonar dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi ve, Knyagine Olga Heykeli, Lybid Anıtı turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.
 
   
GÜN 3 ODESSA – KIEV

Kahvaltının ardından “PcerskaLavra&Mikrominyatür& 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu. PcerskaLavra Manastırı. Büyük Vlademir’in çabalarıyla birmetropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rusulusunun hemde Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir.Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmş minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir.Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
 
   
GÜN 4 KIEV

Erken kahvaltının ardından Lviv’e hareket.Yol üzerinde Rivne şehrini ziyaret ediyoruz.Kehri barşehri Rivne’deki yemek molamızın ardından Aşk Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molamızı takiben Lviv’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer.
 
   
GÜN 5 KIEV – LVIV

Kahvaltının ardından panoramic Lviv turu. II. Dünya Savaşı’nda hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir.Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır.Lviv şehir turumuzu Ezacılık Müzesi ve ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv çikolatalarının yapılışını görüp, tadabileceğimiz çikolata dükkanı ile bitiriyoruz.Tur bitimi otelimize transfer.
 
   
GÜN 6 LVIV

Kahvaltının ardından Altın Nal Şatoları turumuz için şehirden ayrılıyoruz.Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu arındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımızOlesko Şatosuna geçiyoruz. 18. Yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi otelimize transfer
 
   
GÜN 7 LVIV

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Karpatlar&Hürrem Sultan Turu. Ilk durağımız Hürrem Sultan’ın doğum yeri Roathyn kasabasındaki fotoğraf molamızın ardından Ivano Frankovisk kentine dogru devam ediyoruz, Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Baskenti olarak bilinen şehirde Potocki Kalesi, Tanrının yükselişini simgeleyen Katolik Kilisesi, Ermeni Kilisesi, Nezalezhnosti Caddesi, Belediye Binası panoramic olarak göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın  ......... sefer sayılı uçuşu ile saat................ İstanbul’a hareket. Yerel saati ile  .............. S varış ve turumuzun sonu.
 
   

PAKETE DAHİL OLAN SERVİSLER :

 • TK UÇAK BİLETLERİ

 • BELİRTİLEN OTELLERDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

 • TÜRKÇE REHBERLİK

 • KİEV-ODESSA-LVİV ARASI TRANSFERLER

 • KATAKOMB TURU

 • SUSHOVSKİ ŞARAP MAHSENİ TURU

 • SAVAŞ MÜZESİ

 • PİCHERSKAYA LAVRA MANASTIRLARI TURU + MİKROMİNYATÜR MÜZESİ TURU

 • SHATOLAR TURU

 • ÇİKOLATA FABRİKASI+KAHVE FABRİKASI +ECZACILIK MÜZESİ, LYCHAKEVSKİ MEZARLIK TURU

 

PAKETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 • TAVŞANLI-KÜTAHYA-ATATÜRKHAVALİMANI GİDİŞ-DÖNÜŞ TRANSFERLER

(TRANSFER ÜCRETİ KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENECEKTİR)

 • OTELLERDEKİ MİNİBAR KULLANIMLARI

 • ÖĞLE YEMEKLERİ (YAKLAŞIK : 13 EURO)

 • AKŞAM YEMEKLERİ (YAKLAŞIK : 20 EURO)

 • RESTORANLAR (4 COURSE,SALATA,ÇORBA, ANA YEMEK, GARNİTÜR, TATLI,SU,ÇAY GİBİ..)

 • ZORUNLU MESLEKİ SİGORTA 15 EURO

 
   
   
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |