TOKAT – AMASYA – ÇORUM TURU
Hareket Tarihi :

GÜN 1

Tokat-Mevlevihane-Tokat Müzesi-Latifoğlu Konağı-Mustafa Kemal Atatürk Konağı-Ballıca Mağarası – Yemeniciler Hanı - Amasya

Bu sabah saat .............. 'de acentamızın önünde toplanıyor ve saat ..........'de hareket ediyoruz.Kayseri,Şarkışla güzergahı üzerinden ilk olarak Tokat'a geliyoruz. Mevlevihane,Latifoğlu Konağı,Tokat Müzesi olarak kullanılan Gök Medrese,Mustafa Kemal Atatürk Konağı, Taşhan,Yemeniciler Hanı,Voyvoda Han, Ali Paşa Camii,Suluhan ve Sulu sokak göreceğimiz yerler arasında.Öğle yemeğimizi Tokat'a özgü bir restaurantta aldıktan sonra,güzergahımızı Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarasına çeviriyoruz. Büyüleyici mağarayı gezip buradaki turumuzu tamamlıyoruz.Ardından Amasya'ya doğru yola çıkıyoruz.Ve merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği .................................

 
   
GÜN 2

Amasya – Kral Mezarları-Yalı Boyu Evleri- II.Beyazıd Külliyesi- Ferhat ile Şirin Su Kanalı -Boraboy Gölü - Çorum

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya turumuza başlıyoruz.Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya tarihi boyunca krallıklara başkentlik yapmış, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur. Ferhat Su Kanalları`nın görülmesi... II. Beyazıt Külliyesi`nde Mini Amasya`da Amasya`yı sunum eşliğinde tanıma... Mumyalar Müzesi, Torumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı gezileri... Amasya yemeklerini deneme olanağı… Şehzadeler şehri Amasya sokaklarında yürüyüş... Kale, Kızlar Sarayı-Kral Kaya Mezarları`nın görülmesi... Yeşil Çay kenarında çay keyfinden sonra tabiat harikası olan Boraboy gölüne gidiyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanda yürüyüş yapabilir,doğa ile iç içe geçireceğiniz vakitlerinizi fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz.Turumuzun sonunda Çorum'a doğru yola koyuluyoruz.Akşam yemeğini Çorum'da bir restaurantta aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

 
   
GÜN 3

Çorum – Çorum Müzesi – Hattuşaş Antik Kenti-Yazılıkaya Açık Hava Müzesi-Niğde

Sabah kahvaltısını otelimizde alıyor ve hemen sonrasında Çorum müzesini ziyaretimizle birlikte turumuza başlıyoruz.Rehberimizin vereceği serbest zamanda meşhur Çorum leblebisi alma fırsatınız olacaktır. Ve merkezde yapılacak olan kısa yürüyüş sonrasında, öğle yemeğini Çorum'da alıyoruz sonrasında ise, günümüzden 4500 yıl önce Hititler uygarlığına başkentlik yapmış, olan Boğazköy’e Hattuşaş Antik Kentine varışımızın ardından, Dünya tarihinin ilk yazılı ve eşitlik ilkesine dayanan anlaşması olan Kadeş Barış anlatmasının taraflarından biri olan Hititliler’i tanımaya başlıyoruz. Burada göreceğimiz yapılar; Büyük Tapınak, Yer Kapı, Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Büyük Kale. Ziyaretlerimiz ardından Hititliler’e ait önemli bir ibadet mekânı olan Yazılıkaya Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hitit uygarlığının önemli merkezlerinden Alacahöyük’ün ve Anadolu’nun ilk baraj kalıntılarının görüyor ve Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 
   

Fiyata Dahil Hizmetler:

 • 2 gece otel konaklaması

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

 • Açık büfe 2 sabah kahvaltısı

 • Araç içi ikramlar

 • 45-50 kişilik lüks araçla ulaşım

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve alışverişler
 
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |