Sicilya Turları 
Palermo (2) - Catania (2)
4 Gece / Oda & Kahvaltı Konaklama
Türk Havayolları Tarifeli sefer uçuşu ile Catania Gidiş / Dönüş

GÜN 1 İSTANBUL – CATANIA –PALERMO ( 250 km ) 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Jollytur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 04:30’da buluşmamızın ardından. Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1393 sefer sayılı uçuşu ile 06:55’te hareket. Yerel saat ile 08:15’da varış. Varışı takiben Palermo`ya doğru hareket. Varışı takiben Palermo şehir turumuza başlıyoruz. Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Wuattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde. 
   
GÜN 2 PALERMO

Sabah kahvaltı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Monreale & Cefalu Balıkçı Kasabası gezisine katılmalarını tavsiye ederiz (65 Euro). Palermo'nun doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan Cefalu Sicilya'nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu'da 12 yy.da yapılmış olan ünlü Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme Palermo'da otelimizde.
   
GÜN 3 PALERMO - CATANIA (250 km)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ardından Catania`ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin organize edeceği ekstra olarak yapılacak olan Taormina ve Etna Yanardağı turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda Dünyanın en aktif ve en yüksek volkanik yanardağı olan Etna Yanardağını göreceğiz. Sonrasında Taormina’ya hareket ediyoruz. İtalya`nın en şık turizm merkezlerinden olan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkânlarıyla ünlü olan Taormina'yı geziyor ve Taormina`nın sembolü haline gelmiş Greko-Romen dönemi tiyatrosunu görüyoruz. Ardından Tur bitiminde Palermo’ya hareket. Catania`daki otelimize yerleşme ve geceleme otelinizde.
   
GÜN 4 CATANIA 

Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Catania şehir turumuzda; Duomo Katedrali, Fontana Dell'elefante, Piazza Repubblica, Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberleri tarafından düzenlenecek ekstra olarak yapılacak olan Siracusa turuna katılabilirler (60 Euro). Siracusa’da bulunan Apollo tapınağı Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans İmparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilim adamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir. Alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.
   
GÜN 5 CATANIA – İSTANBUL
Sabah kahvaltı ardından odaların boşaltılması ve transfer saatimize kadar serbest zaman. Transfer saatimizin gelmesiyle Catania Havalimanı'na hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1396 sefer sayılı uçuşu ile 19:00'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22.15'de varış. Turumuzun sonu.
   
GÜN 6  
   
FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER
Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Catania(CTA) gidiş / Catania(CTA) – İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 
Catania`da 2 gece, Palermo`da 2 gece olmak üzere toplam 4 gece kahvaltı dahil olarak konaklama 
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
Palermo ve Catania Otel konaklama
Turist vergileri 
Catania, Palermo panoramik şehir turları 
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
profesyonel rehberlik hizmetleri 
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
4* Oteller ( 05- 10 km mesafede)
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
Vize ücreti ve servis bedeli (120 EURO ) 
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)
Tüm kişisel harcamalar, 
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Şoför bahşişleri
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |