Portekiz-Endülüs

GÜN 1 İSTANBUL – PORTO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde sabah saat ….....'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra ….. seferi ile …....'da Porto'ya uçuş. Yerel saat ile ….....'de İnişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümü ile Porto panoramik şehir turumuzda; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali , Tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır.
Tur bitimi  otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 2 PORTO ( GUIMARAEIS & BRAGA & BOM JESUS DE MONTE )
Sabah hahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Guimareis & Braga & Bom Jesus de Monte turuna katılıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 3 PORTO-(FATIMA)-LİSBON
Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltma ve Lisbon'a hareket. Tüm misafirlerimizin katılı ile yol üzeri ekstra Fatima turu yapılabilir.  Lizbon’a varış ve panoramik Lizbon şehir turu ; Rossio Av,St.Georges Şatosu’nun Bulunduğu Şehrin Tarihi Bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi, Alfama görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest saatler. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 4 LİZBON (SINTRA&CABO DE ROCA&ESTORIL)
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek “Sintra turu”na katılabilirler. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
   
GÜN 5 LİSBON - SEVİLLA 460 KM (ALCAZAR&KATEDRAL) (FLAMENKO)
Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltma ve Sevilla'ya hareket. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Sevilla şehir gezisinde; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşaa edilmeye başlanan katedral (dışarıdan), Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar(dışarıdan görülecektir.), Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral'i turuna katılıyoruz. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra “Flamenco Gecesi” içkili, müzikli İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 6 SEVİLLA (RONDA)
Sabah kahvaltısının ardından,serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenece RONDA turuna katılabilirsiniz. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı ve en eski Arenası ile ünlü tipik bir dağ kasabası olan Ronda'yı göreceğiz. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 7 SEVİLLA-CORDOBA-GRANADA (CORDOBA CAMII) (ALHAMBRA SARAYI) (SACRAMONTI)
Sabah kahvaltısı sonrası odaları boşaltma ve Cordoba’ya hareket. Cordoba ‘ya varışta yapılacak olan panaromik şehir tanıtım gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan görülecektir.) Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cordoba Cami turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Granada'ya hareket varışımızın ardından panoramik şehir turu Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Granvia,Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır.Tur bitimi ekstra olarak Elhamra Sarayı turunu yapıyoruz (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir.  Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sagramonte çingene mahallesi turuna katılıyoruz. Dunya kultur mirasi listesinde olan eski cingene mahallesi sagramontede dogal magaralarda bir icki eslignde dogal cingene showunu izliyoruz ve show sonrası yine dunya kultur mirasi listesinde olan eski musluman mahallesi ALBAYZIN'de gezintimizi gerçekleştirip. Otelimize hareket. Geceleme otelimizde. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 8 GRANADA-MALAGA–İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve Malaga havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından …..... seferi ile …....'de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından ….......'da Istanbul’a varış ve gezimizin sonu.
   
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
…........ tarifeli seferi ile İstanbul - Porto / Malaga -İstanbul arası uçak bileti
Porto-Fatima-Lisbon-Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga arası otobüs yolculuğu
Porto'da 2 gece, Lisbon'da 2 gece, Sevilla'da 2 gece, Granada 1 gece toplam 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama
Panoramik Porto, Lisbon, Sevilla, Cordoba ve Granada panoramik şehir gezileri
Havalimanı ve güvenlik vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
KDV dahildir.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Vize ücreti ve servis bedeli  120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Her turlu kisisel harcamalar ve otel ekstralari
Müze girişleri 
Ekstra tur ücretleri
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup Amerikan kahvaltıları ayrı salonda servis edilebilir.
** Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |