OSMANLI BAŞKENTLERİ VE ÇANAKKALE TURU
6 GECE 7 GÜN
Hareket Tarihi : 
 

GÜN 1

Niğde - Eskişehir

Gece 23:30' da acentamızın önünde buluşmamızın ardından gece 00:00 ( 12:00)' da hareket ediyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz.
 

   
GÜN 2

Eskişehir – Söğüt - Bilecik- Bursa

Bu sabah Eskişehir'de kahvaltımızı alıp, şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizi ''Madam Tussaud '' Müzesinin Türkiye' de ki ilk örneği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesine gerçekleştireceğiz. Daha sonra 1961 yılında yapılmış olan Türkiye'nin ilk ve tek yerli otomobili olan devrim arabasını ziyaret ediyoruz. Türkiye'de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesini gezeceğiz.İçinde Lületaşı Müzesinin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan' ı gezdikten sonra Porsuk Çayının etrafında kısa yürüyüşümüzün ardından, güzergahımızı Osmanlı Beyliği'nin ilk başkenti olan Söğüt'e çeviriyoruz. Söğüt’te Beyliğin kurucusu Ertuğrul Gazi Türbesi ve kuyulu mescit, Karakeçeli parkı, Dar-ul Eytam Binası gezileri Osmanlının kurulduğunu ilan eden ilk kadı Dursun Fakıh`ın Türbesi’nin ziyaret edilmesinin sonrasında Bilecik'e doğru yola çıkıyoruz.Bilecik'e özgü yöresel yemekleri tatmak üzere Öğle yemeği molası veriyoruz.Yemek sonrası dünyada ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı devlet arması,Köprülü Mehmet Paşa Camii,RÜstem Paşa Camii, Şeyh Edebali Türbesi ve Orhangazi Türbesi ziyaret ettikten sonra Bursa'da bulunan otelimize dinlenmek ve akşam yemeğini almak üzere yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: Bursa …. Oteli

 
   
GÜN 3

Bursa – Çanakkale

Erken alacağımız kahvaltı sonrası,Osmanlıların beylikten imparatorluğa taşındığı süreçte Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacıvat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanıbaşındaki ipekçileri ile ünlü Kozahan'ı ziyaret ediyoruz.Ulucami ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami'de görüldükten sonra öğle yemeğini alıyoruz.Çanakkale'ye doğru yola çıkıyoruz.Çanakkale' ulaştığımızda şehir merkezi turumuza Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orijinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: Çanakkale …...Oteli
 

   
GÜN 4

Çanakkale – Edirne

Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından,Çanakkale feribot iskelesine geliyoruz. Feribotla eşsiz manzarası olan Çanakkale Boğazı' ndan geçerek Eceabat' a geliyoruz. Şehitlik ve savaş alanları gezimize başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi - Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesi - Rumeli Mecidiye Tabyası Gezintisi ve Seyit Onbaşı Ziyareti - Büyük Anatafartalar Köyü - Anzac Koyu ve Arıburnu Gezintisi - Mehmetciğe Saygı Anıtı - Kanlısırt Avustralya Anıtı - Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler İncilemesi - 57. Alay Şehitliği Ziyareti - Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı Gezintisi ve Anafartalar Ovasını Kuşbakışı Gözetleme - İkiz Koyu - Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği - Seddülbahir Köyü - Çanakkale Şehitler Abidesi - Şahindere Sargı Yeri Şehitliği .. Şehitlik turumuzun sonunda Edirne'ye doğru yola çıkıyor ve Öğle yemeği için rehberimizin uygun gördüğü yerde mola veriyoruz. Edirne’ ye varışımızın ardından Şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii, (Ulu Camii) ve Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği ünlü Selimiye Camii ile Arasta Carsısı, Ali Paşa Çarşısı, Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı, gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası dinlenmek ve akşam yemeğini almak üzere Edirne merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: Edirne …....Oteli
 

   
GÜN 5

Edirne – Istanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların katılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimizin ardından Edirne'den ayrılıyoruz. Rehberimizin uygun gördüğü yerde öğle yemeğimizi alıp yolculuğumuza devam ediyoruz. 400 yıldan fazla cihan imparatorluğunun başkentliğini yapan İstanbul' a geliyor ve tarihi yarım ada olarak nitelendirilen ve en gözde yeri olan Sultanahmet Meydanına geliyoruz.Burada yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında Haliç-Marmara ve Boğaz’ın birleştiği yere tepeden bakan olağanüstü manzaraya sahip olan Topkapı Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Mimarisi, ihtişamı ve eserleri yönünden dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya’yı ziyaret ediyor, bir Bizans eseri olan tarihsel yapısı ile göz alan Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için hotelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: İstanbul ….... Oteli
 

   
GÜN 6

Istanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tarihi yarımada turumuza devam ediyoruz.Alman Çeşmesi, Dikili Taş, Yılanlı Sütun, Soğuk Çeşme sokağında gezimize devam ediyor, İstanbul’un siluetinin değişmez bir parçası, mimari bir mücevher, 6 minaresi ve 16 şerefesi ile yapıldığı zamandan beri en önemli ibadet yeri olan Sultanahmet Camii geziyoruz. Eminönü Meydanı’na geçiyor, Mısır Çarşısında alış veriş imkanı buluyoruz.Rehberimizin vereceği serbest zaman sonunda otelimizde buluşuyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği:
Konaklama: İstanbul ….... Oteli

 
   
GÜN 7

Istanbul – Niğde

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, boğaz turu için otelden ayrılıyoruz. Keyifli Boğaz turumuzda Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek boyunca tarihi yalılar arasında turumuzu tamamladıktan sonra, kararlaştırılan saatte Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: İstanbul …..... Oteli
Öğle Yemeği: Güzergah üzeri
Akşam Yemeği:
Extra


 
Fiyata Dahil Hizmetler :
 • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması

 • Açık büfe 5 sabah kahvaltısı

 • Açık büfe yada set menü 5 akşam yemeği

 • 45-50 kişilik lüks araçlarla ulaşım

 • Dijon Travel Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınan tüm içecekler

 • Tüm özel harcamalar

 • Otel ekstraları

 • Rehber ve kaptan bahşişleri

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 
 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
 Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

.
Genel Uyarı:
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:

 

 
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk

 

 
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |