Akdeniz’in İncisi KIBRIS
Kıbrıs’ın Bilinmeyenleri
3 Gece 4 Gün  ( 3 Gece Konaklama )

 

Gün 1 Adana – Kıbrıs - Girne
Bu sabah 07:30'da acentamızın önünde buluşmamızdan sonra, saat 08:00'da Adana Havalimanına doğru hareket edeceğiz.Pegasus Havayollarına ait uçakla 12:10'da hareketle, Ercan Havalimanından otelimize geçiyoruz. Odaların müsait olması durumunda resepsiyondan anahtarlarımızı alıp, yarın başlayacağımız turumuz için gün boyu dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz Girne Limanında gezintiye çıkabilirler.
   
Gün 2 Beşparmak – Girne Turu
Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, Kıbrıs Evi olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Daha sonra otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde alınacak akşam yemeğinden sonra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz.
   
Gün 3 Lefkoşa – Magosa
Sabah kahvaltısının ardından, otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; barbarlık müzesini ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını gördükten sonra da Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa surlar içinde kahvesini yudumlayabilir, Temel Reis olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs ve Türk mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, Petek Pastanesi olarak adlandırılan yerde Kıbrıs’a özgü tatlıların tadına bakabilir, dileyenler de Magosa surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi, Venedik sarayı kalıntılarını , ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip,Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz.
   
Gün 4 Ercan - Adana
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, odaları boşaltıyoruz ve serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz Girne Çarşı’dan alışverişlerini gerçekleştirebilirler.Belirlenen saatte Lefkoşe havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayollarına ait 21:40'da ki uçağımızla hareketle Adana'ya geliyoruz. Adana havalimanı dışhatlarda bizi bekleyen aracımıza binerek, Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
   
  Uçuş Bilgilerimiz:
  Gidiş  :
  Dönüş:
   
   
Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler :
 • 3 gece Girne Acapulco Hotelde konaklama
 • 3 akşam yemeği
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 2 öğle yemeği
 • Adana-Lefkoşe-Adana uçak biletleri
 • Niğde-Adana-Niğde havalimanı transferleri
 • Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş Transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Tüm yemeklerde alınan alkollü – alkolsüz tüm içecekler
 • Tüm kişisel harcamalar

   

 


 

  Önemli Notlar  :

Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu ( 15 TL ) misafire aittir. (Sürücü belgesi ile alana giden misafir kesinlikle uçuş yapamaz.) Nüfus cüzdanlarının güncel olması gerekmektedir.

 

  Önemli Bilgilendirme :

Rehberimiz; yol, hava ve ya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı tesisler ile değiştirilebilir.
 
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |