KAPADOKYA TURU

Hareket tarihleri: Mart itibari ile her hafta sonu

GÜN 1 Sabah 7:00' de Osmanbey oteli önünden aracımız kalkacaktır. 2 saatlik yolculuğun ardından Ihlara Vadisi'ne geliyoruz. Doğal oluşumu ve korunaklı yapısı ile Hristiyanlığın yayılışının ilk yıllarında önemli bir dîni merkez olan Ihlara Vadisi'ne inilmesi ve vadinin her iki tarafında yer alan, dönemin fresk ve resim sanatı özelliklerini de görebileceğimiz kaya oyma kilise ve manastırları görerek 16 km boyunca uzayıp giden antik kanyonu gezme fırsatımız olacak. Uzun yürüyüşün ardından Belisırma Köyü'nde nehir kıyısında öğle yemeğinin alınmasından sonra Ihlara Vadisi'nin bitiş noktasında bulunan, Hristiyan rahiplerince 13.yy'da şekillendirilmiş ve burada önemli din adamları tarafından yetiştirilmiş büyüleyici Selime Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Derinkuyu'ya doğru hareket ediyoruz. Ortalama 1 saatlik Derinkuyu yer altı şehirinin gezisi sonrasında Uçhisar'a doğru yola çıkıyoruz. Kapadokya bölgesinin her yerinden rahatlıkla görünen en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi'ni görme fırsatımız oluyor. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.
   
GÜN 2 Bu sabah dileyen misafirlerimiz güneşin doğuşunu balon turu satın alarak Kapadokya bölgesini tepeden görme şansını yakalayabileceklerdir. Kahvaltının ardından tarihi Osmanlı dönemine dayanan ve renklerin suyla dansı olarak da nitelendirilen Ebru sanatının yapıldığı atölyeyi ziyaret edeceğiz. Ürgüp'e doğru giderken yol üzerinde bulunan
Üç Güzeller peri bacalarının efsanesini rehberimizden dinliyoruz . Ardından Ürgüp'de ki Temenni Tepesin'e çıkıyoruz. Burada vereceğimiz kısa çay - kahve molasının ardından Mustafapaşa'ya geçiyor ve panoramik olarak kasabayı araç ile geziyoruz. Ardından Dervent Vadisi'ne gidiyoruz. Peri bacalarının çok farklı oluşumlarını bu vadide görebilirsiniz.Vadi gezimizin ardından, Avanos' a geçiyoruz. Vereceğimiz öğle yemek molası sonrasında, Avanos'u ikiye bölen Kızılırmak'ın kızıl renkli çamuru ile üretim yapan çanak – çömlek atölyesini ziyaret edeceğiz. Burada hem alışveriş hem de imalatı izleme fırsatı bulacağız. Kızılırmak nehrinin kenarında dinlenmek için kısa bir çay kahve molası vereceğiz. Ardından Paşabları Vadisin'e geliyoruz. Burada çok ilginç peri bacalarını görme imkanımız var. Bu vadide yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından Niğde'ye doğru yola çıkıyoruz.
   
   
Fiyata Dahil Olan Ücretler :

* 1gece yarım pansiyon otel konaklaması
* Profosyonel rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe 1 Akşam Yemeği
Fiyata Dahil Olmayan Ücretler :

* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınan tüm içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen organizasyonlar
* Müze ve örenyeri girişleri
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |