İZMİR TURU
Hareket Tarihi :

20 Nisan

Saat 19:00'da acentamızın önünde toplanıyoruz.Hareket saatimiz 19:30'dir. Araç içi ikramlarla ve gece vereceğimiz molalarla birlikte İzmir'e doğru yola çıkıyoruz.

 
   
21 Nisan

Şirince-Selçuk-Ayasuluk Kalesi-Kuşadası

Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ki ilk durağımız Şirince.zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince'ye götürüyor. Birbirinden güzel evlerini ve sokaklarını görme fırsatı buluyoruz.Şirince gezimizi takiben,Selçuk'a geçiyoruz.Burada Selçuk Şehir Turu Ayasuluk Kalesi ve Tepesini panaromik gördükten sonra Kuşadası'na güzergahımızı çeviriyoruz. Güvercin Ada, liman ve çarşı gezilerini yapıp dinlenmek ve akşam yemeğini almak üzere Kuşadası'nda bulunan hotelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

   
22 Nisan

Seferhisar-Sığacık-Germiyan Köyü - Urla-Çeşme - Alaçatı - Necati Cumalı Evi

Otelimizde erken alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası,Seferhisar'a gidiyor ve gezimizi yapıyoruz.Ardından Sıgacık'a geçiyoruz.Kaleyi geziyor, üretici kadınlar pazarından alışveriş yapıyoruz. Ardından, Yat Limanını inceliyor, Turuncu Salyangoz Figürü ile tanışıyoruz. Teos Antik Kentini geziyoruz TEOS; Tanrı anlamına gelen adıyla, bölgedeki en eski yerleşim yeridir. 12 İyon kentinden birisi olan Teos, ayrıca Hıristiyanlığı ilk kabul eden şehirlerdendir. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Urla'ya ulaşıyoruz.Urla`da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı`nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis`in doğduğu evigörüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi`nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz.Ardından Germiyan Köyü'nü gezeceğiz. Katkısız gıdalar üreten ve geleneksel yemekleri yaşatan Germiyan Köyü'nün sokaklarını gezerken çiçek motifleri ile boyanmış olduğunu göreceksiniz.Gezimizin sonunda Alaçatı'ya doğru yol alıyoruz. Alaçatı`nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı`nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.Sonrasında Çeşme ilçesine hareket ediyoruz.Çeşme Kalesi'nin manzarasını fotoğraflarken,rehberimizden tarihi hakkında bilgi alıyoruz.Çeşme Meydanı'nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 

   
23 Nisan

Tarihi Asansör- Dario Moreno Sokağı - Kordon - Karşıyaka - Latife Hanım Evi Ve Müzesi - Karşıyaka Çarşısı - Foça - Niğde

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası iki cadde arasında ulaşım kolaylığını sağlamak amacıyla yaptırılan tarihi asansörü gezerek turumuza başlıyoruz.Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno`nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak.Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir`i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir`in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi`ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz. Ardından İzmir`in tarihi hanları arasındaki en büyüğü ve en görkemlisi olan Kızlarağası Hanı`nda serbest zaman veriyoruz. İçeceğimiz çay ve kahvelerin ardından, İzmir`in simgesi olan Kordon`a gidiyoruz. Buradan İzmir Şehir Hatlarının tarifeli vapuruyla Karşıyaka`ya geçiyoruz. Keyifli bir Vapur yolculuğunun ardından Karşıyaka Çarşısı`nı geziyoruz. Ardından Atatürk`ün annesi Zübeyde Hanım Evi Müzesi olarak da bilinen Latife Hanım Konağı`nı geziyoruz. Konak ziyaretimiz ile İzmir gezimizi tamamladıktan sonra Foça`ya hareket ediyoruz. Fransa`nın meşhur sahil kenti Marsilya`yı da kurmuş olan Phokaia`ların başkenti Foça`yı panoramik olarak görüp burada serbest vakit veriyoruz. Ege denizinin bu şirin yerini görürken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarının hikâyesini dinliyoruz. Gezilerimizin sonunda Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 
   

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • 45-50 kişilik lüks araçla ulaşım

 • Kuşadası otelde 2 gece konaklama

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Araç içi ikramlar

 • 2 akşam yemeği

 • 3 sabah kahvaltısı

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınan tüm içecekler

 • Tüm özel harcamalar

 • Otel extraları


 
 

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

Genel Uyarı:
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

 

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |