BAŞTAN BAŞA İTALYA

MİLANO-VENEDİK-FLORANSA-PİSA-ROMA-NAPOLİ/POMPEİ

6 GECE & 7 GÜN

 

GÜN 1  KAYSERİ-İSTANBUL-ROMA

Bu sabah acentamızın önünde saat ........'de buluyoruz. Hareket saatimiz .........'dir. Aracımızda yerlerimizi alarak Kayseri Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. TK7299 sefer sayılı uçağımızla saat 05:55'de uçuyoruz.Saat 13.00’de Roma Havalimanında grubu karşılama. Özel midibüsümüzle ile Roma’ya hareket. Roma`ya varış ve panoramik şehir turu. Panoramik Şehir turunda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Turdan sonra akşam yemeği molası ve otelimize transfer , odalara yerleşme ve geceleme
 

   
GÜN 2

ROMA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Napoli & Pompei turuna çıkıyoruz. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen tek antik şehir olan Pompei, Vezüv yanardağından gelen lavlar ve küller altında kalmış, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. İtalya’nın romantik liman kenti Napoli gezisi. Mafyanın doğduğu şehirde yapacağımız gezintide pitoresk İtalyan mimarisinin en güzel eserlerini görüp fotoğraflayacağız. Tur sonrası Roma’daki otelimize transfer.

 
   
GÜN 3  ROMA-PİSA-FLORANSA (355 KM)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Özel otobüsümüz ile Floransa`ya hareket. Floransa’dan önceki durağımız Pisa şehri oluyor. Dünyaca meşhur yatık kuleyi ve vaftishaneyi ziyaret ardından Floransa’ya varışta panoramik şehir turunda; Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali ( Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Montecatini`deki otelimize transfer, odalara yerleşme ve geceleme.
 

   
GÜN 4

FLORANSA/MONTECATINI-VENEDİK (270 KM)

Otelde alacağımız kahvaltı ardından Venedik’e hareket. Yol üzerinde molalarla öğle saatlerinde Venedik’e ulaşıyoruz. Venedik’e varışımızın ardından şehir turu. Görülecek yerler arasında; San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal bulunmaktadır. Şehir turumuzdan sonra rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Venedik`in sembolü olan kanallarda Gondol turu (kişibaşı 20 Euro). İsteyen konuklarımız Venedik`in sembolü olan Grand Kanal`da Venedik’in güzelliklerini ve tarihi yapılarını görüp resimleyebileceğiniz , özel tekne ile yapılacak Büyük Kanal turuna katılabilirsiniz. (kişibaşı 30 Euro) Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 

   
GÜN 5

VENEDİK - MİLANO

Kahvaltımızın ardından Venedik’te serbest zaman… Dileyenler için Murano-Burano adası turu yapıyoruz. Bu turda cam işçiliğinin en güzel örnekleri görülüyor.Milano' ya doğru hareket ediyoruz. Akşam konaklama Milano otelimizde.

 
   
GÜN 6

VENEDİK-COMO-MİLANO (311 KM)

Erken kahvaltımızın ardından Como gölüne hareket. Öğle saatlerinde Como Gölü ve şehir turumuzda görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların ( George Clooney) villaları da bulunmaktadır. İsteyen konuklarımız gölde tekne turu yapabilirler. Akşamüzeri Milano’ya hareket ve varış sonrası; Maria Callas,Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo Katedrali ı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası gece otelde konaklama.

 
   
GÜN 7

MİLANO-STRESA-İSTANBUL-KAYSERİ

Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak saat 10.00’da Milano Malpensa Havalimanı’na transfer, bagaj ve check-in işlemleri ardından TK ile 12.45’de İstanbul’a uçuş. Atatürk havalimanında 19:45 Kayseri uçuşumuzun sonrasında,Kayseri Havalimanında bekleyen aracımıza binerek Niğde dönüş .

 
   
          Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 • Roma`da 2 gece, Montecatini`de 1 gece, Padova`da 2 gece, Milano-Stresa’da 1 gece olmak üzere toplam 6 gece kahvaltı dahil olarak konaklama

 • Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

 • Türk Havayolları ile İstanbul– Milano gidiş / Roma– İstanbul dönüş uçak bileti

 • Niğde – Kayseri – Niğde havalimanı transferleri

 • Roma, Venedik ve Floransa Otel konaklama şehir vergileri

 • Vapuretto ile Venedik adaya gidiş ve dönüş

 • Venedik, Floransa, Pisa, Roma, Napoli-Pompei panoramik şehir turlar

 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

 • Dijon Travel profesyonel rehberlik hizmeti

 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri(POMPEI, COLLESIUM, PISA KULESİ VB)

           Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli (125 EURO )

 • Yurtdışı çıkış vergisi 15 TL

 • Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü konuklarımız için ücret 30 Euro`dur.)

 • Tüm kişisel harcamalar

 • Ekstra turlar ( Kanal ve gondol gezisi, ada gezisi )

 • Zorunlu Şoför bahşişleri (10 €/kişibaşı)


   Otel alternatifleri :

Best Western Hotel Biri **** Padova

Via A. Grassi, 2 |35129 | Padova
 

Hotel Tuscany Inn ****

Via Cividale, 86/E 51016 Montecatini Terme PT

Hotel Alba Toure Maura ****

Via Cavour, 15 - 00184 Roma

 
SHG Hotel Carlotti ****

Stresa-Milano

 

  Uçuş Bilgileri:
 
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |