İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
Barcelona-Valencia-Alicante-Granada-Sevilla-Cordoba-Toledo-Madrid
8 Gün - 7 Gece

GÜN 1 ………….Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde Dijon Tour kontuarı önünde saat ……'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben,saat …………’de ……… Yolları'na ait ….. sefer sayılı tarifeli uçakla Barcelona'ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Barcelona’ya varış. Varışımızı takiben Rehberimiz eşliğinde otobüsümüz ile panoramik Barcelona şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla caddesi, Sagra De Familia Kilisesi ve Plaza De Espanya bulunmaktadır.Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.
   
GÜN 2 Barcelona Sabah kahvaltımızın ardından Girona-Figueras-Salvador Dali-La Roca Alışveriş turu. Ülkemizde Deli DALİ olarak tanınan Dünya’nın sayılı sürrealist ressamlarından biri olan SALVADOR DALİ’nin Figueras şehrindeki (aynı zamanda doğduğu kasabadır) en fazla ve en seçkin eserlerinin sergilendiği DALİ Tiyatro Müzesinin bulunduğu Figueras kasabasını gördükten sonra Orta çağdan kalma Girona şehir turu. Katalunya otonom bölgesinin 2. Büyük şehri olan Girona’da ünlü Mimar EİFFEL’in inşa ettiği demir köprü’yü görüyoruz.
Catalan Musevi Cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi Cemaatinin yaşamından kesitler sunuyor. Ayrıca ünlü Jewish meydanı El Call ve antik Arap – Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği görülecektir.Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan Dünyasının ayrıcalıklarına götürecektir. Tur sonrası La Roca Alışveriş turu. Mango, Zara, Berska gibi ülkemizde de moda trendini belirleyen markaların ana vatanı Barcelona’daki Outlet kasabasına yolculuğumuzun ardından varıyoruz.100’ün üzerinde prestijli markanın bulunduğu Outlet kasabasında yaklaşık % 70 oranında indirimler oluyor. Starbucks’da bir kahvede içebilirsiniz. Versace, CK, Hugo Boss, Diesel, Replay, Burberry, Nautica, Tommy Hilfiger ve Ray-Ban gibi markaları bulabilirsiniz. Barcelona’ya hareket ve serbest zaman.Geceleme Otelimizde.
   
GÜN 3 Barcelona-Valencia Sabah kahvaltımızın ardından bizi bekleyen otobüslerimiz ve rehberlerimiz eşliğinde Valencia’ya doğru yola çıkacağız Valenciaya varışımızı takiben Valencia Şehir turumuza başlıyoruz. Valencia Şehrinin en önemli meydanı içinde Belediye Binası, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca ve pek çok barın ve restorantın olduğu Plaça de l'Ajuntament 'dir. Bunun dışında Plaça de la Reina ve Plaça de la Verge şehrin önemli meydanlarındandır. Şehirde özellikle Turia bahçeleri önemli bir yere sahip bir alandır. Bu Parkın içinde çocuk oyun alanları, bir çeşme ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Valencia Şehir turumuzun ardından Otelimize transfer. Geceleme Valencia’daki otelimizde.
   
GÜN 4 Valencia - Alicante - Granada Sabah kahvaltımızın ardından Alicante’ye doğru yola çıkıyoruz Alicante’ye varışımızı takiben Şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Santa Barbara Kalesi, Barok tarzdaki Belediye Binası,Santa Maria Kilisesini görüceksiniz, Tur bitimi Granada ya doğru yola çıkıyoruz varışımızı takiben serbest zaman. Geceleme Granadadaki Otelimizde .
   
GÜN 5 Granada – Sevilla Sabah kahvaltımızın ardından Granada İspanya'nın Endülüs eyaletinde bulunan ve Endülüs Emevileri'nden kalan gotik yapılarıyla ünlü bir şehirdir yürüyerek yapacağımız şehir turumuzun ardından ünlü El Hambra Sarayı’nı Ziyaret ediyoruz. 2.5 saat süren bu saray gezisinde Endülüs Emevi Devletinin yönetim ve ikamet binaları, kışlalar, surlar, selamlık ve harem bölümleri, yazlık saray, gül bahçeleri ve havuzlar görülecek yerler arasındadır. Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz Sevilla ya varışımızı takiben . Sevilla şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ manastırları ve kiliseleri ile ünlü kentin sembolü olan Altın Kule, İspanya'nın en eski 2. arenası, Guadalquivir Nehri, 1992 Expo Fuar Merkezi, Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Alkazar Bahçeleri, Çan kulesi, Yahudi mahallesi, büyük Kaşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Kathedrali ile Krallık Sarayı Alcazar görülecek yerler arasında sayılabilir. Geceleme Sevilla daki Otelimizde .
   
GÜN 6 Sevilla – Cordoba - Madrid Sabah kahvaltımızın ardından Cordoba’ya Hareket . Cordobaya Varışımızı Takiben Cordoba şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ' nde yer alan Endülüs’lerden kalan orijinal hali ile 1013 sütunlu ve otuzikibin kişilik Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita (Cordoba Camii) ile 14. yy’da Endülüs Emevilerinin yaşadığı, medeniyet, huzur ve hoşgörünün ispatı olan, ancak Kraliçe İsabel’in İspanya’yı yeniden fethinin ardından yaşadıkları topraklardan çıkartılan Yahudilerin mahallesi görülecek yerler arasında sayılabilir. Turumuzu Ardından Madrid’e Hareket Geceleme Madrid’deki Otelimizde.
   
GÜN 7 Madrid – Toledo - Madrid Sabah alınacak kahvaltının ardından Madrid Şehir turumuza başlıyoruz ,Yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, şehrin en önemli yerlerinden Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, Cibeles ve Neptunos alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı , boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas ve Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via ve Don Kişot Parkı, Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Şehir turunun ardından serbest zaman Daha sonra Toledo turu. Madrid’e 1,5 saat mesafede yer alan Toledo, 1987’den beri UNESCO’nun tüm şehri açık hava müzesi olarak kabul ettiği dünyanın tek şehridir. Tarihte Müslümanlığın, Museviliğin ve Hıristiyanlığın bir arada yaşadığı kültür merkezi Toledo’da görülecek yerler arasında; İspanya’nın en büyük 3 katedralinden biri Toledo Katedrali, 11. Yy’dan kalma Sinagog , San Martin Köprüsü bulunmaktadır. Toledo’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.
   
GÜN 8 Madrid – İstanbul Sabah Kahvaltımızın ardından Alışveriş ve Çevre gezileri için serbest saatler. Belirlenen saatte havalimanına transfer ….….. sefer sayılı uçağımız ile saat …..... İstanbul’a hareket ediyoruz.
   
   
FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ : 

* İstanbul(Sabiha Gökçen)-Barcelona –Madrid -İstanbul ekonomi    sınıf uçak bileti,
* Barcelona’da 2 gece 4* otelde, oda kahvaltı konaklama
* Valencia’da 1 gece 4 * otelde oda kahvaltı konaklama
* Granada’da 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
* Sevilla’da 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
* Madrid’de 2 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
* Özel otobüs programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel       transferleri
* Programda belirtilen Barcelona , Valencia , Alicante , Granada , * Sevilla , Cordoba , Granada , Madrid , panaromik şehir tanıtım      turları
* Girona-Figueras-Salvador Dali ve La Roca Alışveriş turu , El *Hambra Turu , Cordoba Camii Turu , Toledo Turu
* Profosyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
* Özel Seyahat Sağlık Sigortası ve Güvence Paketi Poliçesi
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ : 

* Kişisel Harcamalar
* Vize Ücreti ve Servis Bedeli 120.- Euro
* Yurt Dışı Çıkış Konut Fonu ( 15 TL )

Not: Yeşil Pasaporta vize yoktur !
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |