GAP TURU
3 GECE 4 GÜN

 

GÜN 1


Bu gece yarısı saat 00:30'da acentamızın önünde toplanıyor, ve saat 01:00'de Pozantı,Osmaniye istikametini kullanarak Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz.Gece boyunca molalarımız mevcuttur.

 

GÜN 2

Gaziantep – Zeugma Müzesi-Gaziantep Kalesi – Halfeti Tekne Turu

Gaziantep'e geldiğimizde ilk olarak kahvaltımzı alıyoruz,kahvaltı sonrası  ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikleri Müzesi’ni geziyoruz. Müzeden ayrılarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği için verilen molanın sonrasında Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak, Baklavacı İmam Çağdaş önünde serbest zaman veriyoruz.Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası sonrası, Gaziantep'den ayrılıp Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz.Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.Gezilerimizin sonunda Halfeti'de bulunan otelimize dinlenmek üzere geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Öğle Yemeği : Gaziantep Restaurant ( Extra )
Akşam Yemeği :
Otelimizde olup tur ücretine dahildir.
Konaklama :

   
GÜN 3

Mardin-Ermeni Konağı-Ulucamii-Latifiye Camii-MArdin Kent Müzesi- Kasımıye Medresesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Mardin'e doğru yola koyuluyoruz.Mardin'de ilk olarak eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camisini görüyoruz. Ardından yürüyerek Tarihi Çarşıları ve sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları göreceğiz. Sonrasında, 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii’yi görüyoruz.Öğle yemeği molası sonrasında Latifiye Camiini geziyoruz ve Sabancı Ailesi tarafından yaptırılan Mardin Kent Müzesi’ne ulaşıyoruz.Sonrasındamüsaitlik durumlarına göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrülzaferan Manastırlarından birisini geziyoruz.15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi’ni geziyoruz. Serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su gezisi sonrasında tarihi Mardin gezisini tamamlayıp dinlenmek üzere Mardin'de bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı :
Öğle Yemeği : Mardin Restaurant ( Extra )
Akşam Yemeği : Otelimizde olup tur ücretine dahildir.
Konaklama :

   
GÜN 4

Şanlıurfa – Şanlıurfa Müzesi-Balıklı Göl- Halil-ür Rahman Camii - Rızvaniye Camii

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tarihi İpek Yolu, Peygamberler Şehri olan Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz.2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi özelliğine sahip olan Şanlıurfa müzesi kompleksinde Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını rehberimizin anlatımları ile tanıyoruz.Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Sabah Kahvaltısı :
Öğle Yemeği : Şanlıurfa Restaurant ( Extra )
Akşam Yemeği : Extra
 

   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Araç içi ikramlar

 • 2 akşam yemeği

 • 2 sabah kahvaltısı

 • Sıla Gecesi

 • Halfeti Tekne Turu

 • Müze ve Ören  yeri girişleri   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınan tüm içecekler

 • Tüm özel harcamalar

 • Extra belirtilen organizasyonlar

 • Rehber ve kaptan bahşişleri
   

 

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL
 

 

Genel Uyarı:

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, CARDFİNANS, BONUS,WORLD
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:

650 TL.

 
Tek kişilik oda farkı: 50 TL.  
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |