Niğde Hareketli Akdeniz- Ege Turu
 7 Gece 8 Gün - 6 gece Hotel Konaklaması

Hareket Tarihi :  27 Temmuz - 3 Ağustos
 

Gün 1

Niğde > Antalya

Saat ........ 'de Osman Bey hotelinin önünde buluşmamızın ardından, saat .......' de gece yolculuğumuza başlıyoruz.
Yolumuz 512 km dir ve 6 saat sürecektir. Yol üzeri çay ve kahvaltı molamız mevcuttur.

 
   
Gün 2

Aspendos – Düden Şelalesi – Kaleiçi

Otobüsümüz bizleri eski bir antik kent olan, Türklerin ilk bölgeye geldiklerinde yöredeki tarihi kalıntıları Saba Melikesi Belkıs ın ülkesine benzettiklerinden dolayı ; “Belkıs” ismini verdikleri ASPENDOS a götürüyor. Buradaki tiyatronun gezilip anlatılmasından sonrasında ki durağımız Türkiye’nin sayılı şelalelerinden birisi olan Düden Şelalesi olacak. Öğle yemeği ve fotoğraf çekimleri molasının ardından,Antalya Kaleiçi gezimizi yapar otele giriş yaparız. Antalya'da: Hadrian Kapısı, Saat Kulesi, Yivli Minare, Kaleiçi ve Yat Limanı'nın gezilmesi programımızdadır.

 
   
Gün 3

Kaş - (Kekova Tekne Turu)- Fethiye

Kaş'a ulaşmadan önce Kekova tekne turumuz günümüzün aktivitesidir.KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ ulaşıyoruz . Bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU na başlıyoruz . Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu , Tersane koyu , Hamidiye koyu , yolu olmayan SİMENA KÖYÜ , KEKOVA ADASI ve M.Ö ll.yy da bir depremle denizin dibine batmış olan BATIK ŞEHİR. Üçağızdan otobüsümüze binip, Fethiye'de ki otelimize gidiyor ve Otel'e yerleşiyoruz.

 
   
Gün 4

Fethiye – Kayaköy - Ölüdeniz

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Fethiye merkezi takiple ulaşacağımız Hisarönü mevkinde, eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000' e yakın evi bünyesinde barındıran, ve şuanda terkedilmiş,hayalet köy KAYA KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çektikten sonra bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ' ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine götürüyor. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz de mavi suların keyfini çıkarttıktan sonra Fethiye'deki otelimize yerleşiyoruz.
 

   
Gün 5

Dalyan turu > Marmaris

Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS’un hüzün dolu hikayesini rehberimizden dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Devamında Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarinı görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz ( 3 . tekne turu ). Dalyandan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor. Fotoğraflarımızı çekerek kısa süren yolculuğumuzun sonrasında Marmaris' teki otelimize yerleşiyoruz.

 
   
Gün 6

Marmaris

Marmaris'de geçireceğimiz bu günümüzü serbest bırakıyoruz. Dileyenler  Marmaris'in eşsiz koylarında vakit geçirmek için tekne turuna,dileyenler ise gün boyu eğlenecekleri jeep safari turuna katılabilirler.Rehberimiz bu konuda size yardımcı olacaktır.Geceleme ve akşam yemeği Marmaris otelimizde.
 

   
Gün 7

Efes – Şirince - Kuşadası

Sabah erken kahvaltı sonrasında, günümüzün ilk durağı 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya çıkarılabilen Efes Antik Kenti olacak. Gezeceğimiz yerler arasında Odeon, Kuretler Caddesi, Latrin ,Skolastika Hamamı ,Celsus Kütüphanesi ,Aşk Evi ,Agora ,Tiyatro, Devlet Sarayı,Trajan Çeşmesi,Hadrian Tapınağı sayılabilir. İlk kuruluşu 8 bin yıl öncesine kadar uzanan Efes Antik Kenti, pek çok kere yeniden kurulmuş ve her seferinde büyük bir gelişme kaydetmiştir. Muhteşem yapıları, görkemli sütun ve kolonları, dönemin çok ilerisinde bir görüşle inşa edilmiş tapınak, kütüphane ve caddeleri, bugün tarihin en derin izlerini taşıyor.Efes’in en önemli yapılarından biri olan Artemis Tapınağı, dünyanın yedi harikasından biri olarak antik çağlardan bu yana önemini koruyor. Bu müthiş tapınağın en önemli özelliği, Helen dönemine ait olması ve tamamen mermerden yapılan ilk ve en büyük yapı olmasıdır. Günümüze kadar yalnızca birkaç bloğu kalan tapınak, eski görkemini hala yansıtmaya devam ediyor.Celsus Kütüphanesi, Roma dönemine ait bir yapı olup, hem kütüphane hem de bir anıt mezar niteliğindedir. Kitapların korunması açısından dönemin çok ilerisinde bir teknikle inşa edilen bu müthiş kütüphane, Gaius Celsus Polemaenos adına, oğlu tarafından yaptırılmıştır ve Celsus’un lahdi de burada bulunur.Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan İsa Bey Camii ise özellikle Efes ve Artemis tapınaklarından getirilen taş sütunlar kullanılarak yapılmıştır. Hem avlulu Türk camilerinin hem de Anadolu sütunlu camilerin bilinen en eski örneğini görmeden Efes’ten ayrılmayın. Bu güzel antik şehirden ayrıldıktan sonra 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları , meyve Şarapları ile ünlü Şirince'ye doğru devam ediyoruz. Selçuk üzerinden kaybolmamış köy dokusu ile eski bir Rum kasabası olan meyve şaraplarıyla ünlü Şirince'ye varıyoruz. Eski adlarından biri çirkince olan bu şirin Rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve meşhur meyve şaraplarından tatma ve alma şansına sahip oluyoruz. Gezimizin sonunda bu şirin kasabadan ayrılıp Kuşadası' na doğru yola çıkıyoruz.Otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz.
 

   
Gün 8

Kuşadası – Niğde

Bu sabah kahvaltı sonrası verilecek serbest zaman sonrası otelimizden ayrılıyor ve Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
 

   

FİYATA Dahil olan hizmetler:

• Ulaşım                                                            
• Türkçe rehberlik
• Hotellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama
• Sabah kahvaltıları
• Akşam yemeği
• Seyahat sigortası
• Kekova ve Dalyan tekne turları

 

FİYATA Dahil olmayan hizmetler:

• Öğle yemekleri
• Yemeklerde alınan içecekler
• Tüm özel harcamalar
• Müze ve örenyeri giriş ücretleri
• Şoför ve rehber bahşişleri

 
  İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 30 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 35 TL

Genel Uyarı: 
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:

1,250 ₺

 
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |