Niğde Hareketli Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Hareket Tarihi :  

GÜN 1

Gece 23:30' da Osman Bey oteli önünde buluşmamızın ardından 00:00'da ( gece 12:00 ) hareket ediyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 
   
GÜN 2

Amasya – Gökmedrese- Samsun – Atatürk Anıtı – Bandırma Vapuru – Etnografya Müzesi

Bu sabah ilk durağımız şehzadeler kenti Amasya. Şehirin girişindeki Gökmedrese' de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. II. Beyazıd Külliyesi ve cami' ni geziyor ardından, Yeşilırmak üzerinden geçerek Amasya Saat Kulesine varıyoruz. Yeşilırmak üzerinden geçerken rehberimiz size Ferhat ile Şirin'in hikayesini anlatacak. Ardından Osmanlı Döneminden kalma evlerin sıra sıra dizildiği Yalı Boyu mahallesinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gezilerimizin sonunda Suluova, Havza istikametinden Samsun’a varıyoruz. Samsun merkezde alacağımız öğle yemeğinden sonra,İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz.Ardından Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne giderek Dört Mevsim Mozaiklerini ve diğer tarihi eserleri inceleme fırsatı buluyoruz.Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun’a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu gördükten sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


Sabah Kahvaltısı: Amasya Merkez
Öğle Yemeği: Samsun Merkez
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Samsun
 
   
GÜN 3

Giresun - Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Karadağ – Kaya Kilisesi – Maçka

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Terme,Ünye üzerinden Giresun ilimize geliyor panoramik şehir turunu tamamlayıp, Trabzon Maçka' da bulunan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Yeşil' in her türlü tonunu burada göreceğiz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırını ziyaret edeceğiz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından ( Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren belli bir süre ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süre belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır. otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Samsun Oteli
Öğle Yemeği: Akçaabat restoran
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Maçka

 
   
GÜN 4

Trabzon – Ayasofya Müzesi – Telkari Atölyesi – Atatürk Köşkü – Uzungöl

Otelde alınan kahvaltının ardından, Trabzon gezimize başlıyoruz.İlk durağımız Ayasofya Müzesi. Trabzon merkezde küçük bir gezi yapacağız. Bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Karadenizin simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöle varışımızla birlikte serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler gölün etrafında yürüyerek keşif yapabilirler. Vereceğimiz sürenin sonunda otobüsümüzden valiz veya çantalarımızı alarak, Uzungöl’den 7 km uzaklıkta bir yaylada bulunan otelimize minibüslerle gidiyoruz. Bu arada SARIKAYA yaylasını da görmüş olacağız.Burada fotoğraf çekmek için de kısa bir molamız olacak.

Sabah Kahvaltısı: Maçka Otel
Öğle Yemeği: Uzungöl
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama:  Uzungöl

   
GÜN 5 Fındıklı- Arhavi -Hopa – Meryemana Katedral Kilisesi – Tarihi Orta Camii -Ermeni Ortodoks Kilisesi Poseidon Anıtı -  Medea Heykeli – Batum Limanı

Otelde alınan kahvaltının ardından, İyidere,Fındıklı,Arhavi üzerinden Batum' a doğru yola çıkıyoruz. Sarp sınır kapısından giriş yaptıktan sonra, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, Rize'ye doğru yola çıkıyoruz.. Geceleme ve akşam yemeği Rize otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Uzungöl Hotel
Öğle Yemeği: Batum
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama:  Rize
 

   
GÜN 6

Ayder Yaylası-Fırtına Vadisi-Taş Köprü-Gelin Düveni Şelalesi-Sürmene-Çay Fabrikası-Ordu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Ayder turumuza başlıyoruz. Arzu eden misafirlerle, Çamlıhemşin’den minibüslere binerek,Fırtına vadisi boyunca ilerleyip,Zilkale’yi ve   Sevdaluk gezisinin çekimlerinin yapıldığı Şenyuva Köyü’nü göreceğiz. Kişibaşı 45 TL. Gezimiz sonunda, Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası da vererek Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Geziler sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Gezilerimizin sonunda İyidere, Of üzerinden Sürmene' ye geliyoruz. Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay ve Fındık alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişin ardından Ordu ilimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

Öğle Yemeği: Fırtına Deresi
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Ordu

   
GÜN 7

Ordu – Boztepe – Fatsa – Tokat - Latifoğlu Konağı – Atatürk Evi -Gök Medrese

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Ordu' nun sembolü Boztepe' ye çıkıyoruz.Ordu' yu ve Karadeniz'i ayaklarınızın altında hissedeceksiniz.Burada verceğimiz kısa serbest zamanın ardından, Fatsa üzerinden, Tokat' a doğru yola çıkıyoruz. Tokat' a vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz.Meşhur Tokat Kebabı, Tokat Gözlemesi, Tokat Keşkeği tavsiyeler arasındadır. Yemeğin hemen ardından, şehir turumuza başlıyoruz Latifoğlu Konağı, Tokat Mevlevihane’si, Atatürk Evi (Müze Ev), Gök medrese (Tokat Müzesi),Yazmacılar çarşısı ve Taş Han gezisinden sonra Tokat’a has yazma alışverişi imkânı buluyoruz. Alışveriş sonrasında Şarkışla, Gemerek, Kayseri yolu üzerinden Niğde' ye dönüş yolculuğumuz başlayacaktır.


Sabah Kahvaltısı: Ordu Anemon Hotel
Öğle Yemeği:
Tokat
 

   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

* Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
* 45 kişilik otobüslerle ulaşım
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
* Araç içi ikramlar
* Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınan tüm içecekler
* 16 TL. Yurt dışı çıkış harcı ( Batum )
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen organizasyonlar
*Kaptan ve rehber bahşişleri
* Müze ve örenyeri girişleri

(Müze ve ören yerleri giriş ücreti ( Müze kartı ücreti 40 tl olup alacağınız müze kartla 1 yıl boyunca tüm Türkiye de ki müze ören yerlerini gezebilirsiniz. Öğretmen - Öğrenci 15 tl. 18 yaş altı & 65 yaş üstü ücretsiz.)
 


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
 Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

.
Genel Uyarı:
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

BİLGİLENDİRME :

  • Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

  • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

  • Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kağıda sararak yanınıza alabilirsiniz.

  • Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden DIJON TRAVEL sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)

  • Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

  • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

  • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirme rehberiniz tarafından sizlere yapılacaktır.

  • Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.

  • Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

 

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |