ÇANAKKALE - BURSA - ESKİŞEHİR TURU

Hareket tarihi : 18 Mayıs 2017

18/05/2017 Akşam 18:30 toplanmamızın ardından 19:00' da  Niğde Osmanbey hoteli önünden aracımız hareket edecek ve  gece yolculuğumuza başlayacağız.
   
19/05/2017 Çanakkale-Kilitbahir Kalesi-Namazgah Tabyası-Deniz Müzesi-57.Alay Şehitliği-Conkbayırı
Sabah saatlerinde Çanakkale' ye geliyoruz. Çanakkale otelimizde alacağımız kahvaltının hemen ardından otelimizden ayrılıp, Feribot iskelesine gidiyoruz. Eşsiz manzaraya sahip Çanakkale Boğazı’ndan geçerek feribot ile Çanakkale Eceabat' a geliyoruz. Şehitlik ve savaş alanları gezimize başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi - Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesi - Rumeli Mecidiye Tabyası Gezintisi ve Seyit Onbaşı Ziyareti - Büyük Anatafartalar Köyü - Anzac Koyu ve Arıburnu Gezintisi - Mehmetciğe Saygı Anıtı - Kanlısırt Avustralya Anıtı - Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler İncilemesi - 57. Alay Şehitliği Ziyareti - Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı Gezintisi ve Anafartalar Ovasını Kuşbakışı Gözetleme - İkiz Koyu - Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği - Seddülbahir Köyü - Çanakkale Şehitler Abidesi - Şahindere Sargı Yeri Şehitliği .. Şehitlik turumuzun sonunda Çanakkale hotelimize geliyoruz ve akşam yemeği sonrasında dinleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Çanakkale Hoteli yada serbest alanda
Öğle Yemeği: Şehitlikte piknik yada şehitlik alanında öğle yemeği ( isteğe bağlı )
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Çanakkale Zileli Hoteli
   
20/05/2017 Truva Antik Kenti - Bursa - Tophane - Ulucamii - Kozahan -İnkaya Çınarı-Cumalıkızık
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının hemen ardından antik Truva kentine geçiyoruz. Mytolojik pek çok öykü ile birlikte Truva’nın büyülü havasında, eskiçağın ekonomide en önemli kentinin konumunu birebir gezerek orjinal ev örnekleri ile görebilme imkanı buluyoruz. Truva şehrinin gezilmesi ardından çay molası veriyoruz ve Bursa' ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğinin ardından, ortalama 3,5 saatlik bir yolculuğun sonunda Bursa' ya geliyoruz. Bursa şehir turuna başlıyoruz. Tophane Tepesinden panoramik Bursa seyri, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri,Bursa Ulucamii ve Yıldırım Beyazıt' ın oğlu Sultan Mehmet Çelebi tarafından 1421 yılında yaptırılan, mimarı Hacı İvaz Paşa olan ve Bursa' nın sembolü haline gelen Yeşil Türbe, Çekirge Uludağ yolu üzerindeki İnkaya köyünde bulunan Türkiye' nin en büyük ağaçları arasında sayılan İnkaya Çınarı göreceğimiz yerler arasında. Tarihi Koza Han' da alışveriş için serbest zamanın ardından, Orijinal dokusunu yitirmeyen otantik evleri ve köy havasını koruyan Cumalıkızık mahallesine gezinin ardından akşam yemeği ve konaklama için Bursa hotelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Çanakkale Hoteli
Öğle Yemeği: Bursa
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Bursa Artıç Hotel
   
21/05/2017 Eskişehir - Madam Tussaud Müzesi - Devrim Arabası - Çağdaş Cam Sanatları Müzesi-Porsuk Çayı-Niğde
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının sonrasında, Eskişehir iline doğru yola koyuluyoruz.Eskişehir' e vardığımızda ilk olarak dünyanın pekçok ülkesinde bulunan '' Madam Tussaud '' Müzesinin Türkiye' de ki ilk örneği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret etmek olacak. Alacağımız öğle yemeğinin ardından, Türkiye'de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesini gezeceğiz.İçinde Lületaşı Müzesinin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan' ı gezdikten sonra Porsuk Çayında tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz için zaman ayıracağız Aşk yolunda gezinti fırsatımız olacak. Ardından Türkiye' nin ilk yerli arabası olan Devrim Arabasını görme fırsatımız olacak. Rehber eşliğinde yapacağımız bu gezinin ardından turumuzu sonlandırıyor ve Niğde' ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz.
   
   
Fiyata Dahil Hizmetler :

* Ulaşım ve 2 gece Hotel Konaklaması
* Türkçe rehberlik
* 3 Sabah kahvaltısı
* 2 Akşam yemeği
* 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
* Araç içi ikramlar
* Müze ve ören yeri girişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler ;

* Öğle yemekleri
* Tüm özel harcamalar
* Tüm yemeklerde alınan tüm içecekler
  İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

Genel Uyarı:
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı: 650 TL.  
Tek kişilik oda farkı: 85 TL  
Üç kişilik odada kişi başı: 635 TL  
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk 565 TL  
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |