Budapeşte-Viyana-Prag
Tur Programı

GÜN 1 İstanbul-Budapeşte
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Dijon travel kontuarı önünde, uçuştan 2,5 saat önce buluşarak check in işlemlerimizi tamamlıyoruz., Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Budapeşte’ye hareket. Budapeşte’ye varışımıza istinaden, alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle gezimize panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Budapeşte şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğini Çigan Gecesi’nde alıyoruz. Gezinin ardından transferler ile otelinize dönüyoruz. Geceleme otelinizde.

Çigan Gecesi
Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip,meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken Macar mutfağının dünyaca ünlü Gulaş Çorbasının tadına bakabileceğiniz, zaman zaman da kendinizi sahnede dans ederken bulabileceğiniz eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz.
   
GÜN 2 Budapeşte
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Estergon Kalesi& Visegrad & Szentendere turu için otelimizden hareket. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam Budapeşte’yi Tuna nehrinden görme imkanı bulabilecekleri Tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turunun ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Estergom & Visegrad& Szentendre Turu
Bu turumuzda öncelikle Türk tarihinde oldukça önem arz eden Ezstergom kalesini keşfe çıkıyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi olan Estergon Bazilikası'nı gördükten sonra Tuna nehri kenarındaki köyler, kasabaları izleyerek Visegrad Kasabasına doğru hareket ediyoruz. Muhteşem bir manzara eşliğinde öğle yemeğini aldıktan sonra Macaristan’ın şirin bir kasabası olan Szentendre’ye doğru yola çıkıyoruz.Burada Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız.

Tuna Nehri Tekne Turu
Dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri, Budapeşte’nin muhteşem yapılarını, Avrupa’nın en iyi aydınlatılmış şehrini seyretmenin keyfine varabileceksiniz. Teknemizde bilgiler, kulaklık sistemiyle ve Türkçe olarak verilmektedir.
   
GÜN 3 Budapeşte - Viyana
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Transfer esnasında Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan  Bratislava turunu yapıyoruz. Turumuzun ardından Viyana’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesive Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam Grinzing turu için otelimizden hareket. Turumuzun ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde. 
Budapeşte – Bratislava (200 km / yaklaşık 3,5 saat)
Bratislava – Viyana (79 km / yaklaşık 1 saat)

Bratislava Turu: (Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ve serbest zaman
Grinzing Turu :Bu turumuzda vaktiyle bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış, küçük ve şirin evlerinin Kapatestoranlara dönüştürülerek Viyana'nın elit bölgelerinden biri haline gelen Grinzing’de dünyaca ünlü şinitzeli tadarak Viyana müzikleri eşliğinde keyifli bir gece geçireceksiniz.
   
GÜN 4 Viyana
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Viyana Ormanları (Seegrote, Mayerling ve Baden) Turu için hareket ediyoruz.Turumuzun ardından Viyana’ya geri dönüyoruz.Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimiz, rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Viyana Konserleri gecesine katılabilirler. Konser sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

Viyana Ormanları
Bu turumuzda II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yaparak başlayacağız. Ardından Viyana’nın muhteşem ormanlarının arasından geçerek vaktiyle çok büyük bir trajediye ev sahipliği yapmış olan Mayerlig Av Köşküne doğru yola çıkıyoruz. Burada Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron AlbinVetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yeri, faciada adı geçen kişilerin resimleri ve portrelerini gördükten sonra turumuzun son durağı olan Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği kaplıcalar ve tabiat şehri olarak ünlenen Baden’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız gezide Schönbrunn Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alacaktır. Burada alışveriş için kısa bir zaman ayırdıktan sonra Viyana’ya geri dönüyoruz.

Ekstra Tur: Viyana Konser Gecesi (Yetişkin: 50 Euro Çocuk: 06-12 yaş 25 Euro)
Rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.
   
GÜN 5 Viyana - Prag
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Cesky Krumlov turunu yapıyoruz. Turumuzun ardından Prag’a yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda Eski Şehir Meydanı, Charles köprüsü, Astronomik Saat, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında yer almaktadır.Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam Orta Çağ Gecesi Turu için otelimizden hareket. Turumuzun ardından transferler ile otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde.
Viyana – Cesky Krumlow (202 km / yaklaşık 3,5 saat)
Cesky Krumlov – Prag (170 km / yaklaşık 3 saat) 

Cesky Krumlov Turu : Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin Unesco tarafından korunmaya alınmış bölümleri gerçekten görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken kendinizi Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
Orta Çağ Gecesi :Bu turumuzda, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.
   
GÜN 6 Prag
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karlovy Vary Turuna gidiyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Akşam yemeğimizi lokal restaurantta aldıktan sonra otelimize geri dönüş.Geceleme otelimizde.

Karlovy Vary Turu :Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin film festivali de yapılan, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberiniz in anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün tedavi amaçlı kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında.
   
GÜN 7 Prag
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Terezin Turu için otelimizdne hareket. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal restaurantta aldıktan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.
Terezin Turu : Bu turumuzda Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz.
   
GÜN 8 Prag- İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşmamızın ardından otobüsümüz ile Prag Havalimanı'na transfer oluyoruz. Check in işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın tarifeli seferi ile  Kayseriye İstanbul aktarmalı hareket ediyoruz.

DikkatDijon Travel, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Dijon Travel sorumlu tutulamaz.
Önemli not; Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Budapeşte gidiş, Prag - İstanbul (Sabiha Gökçen) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı ve güvenlik vergileri
4* otellerde Budapeşte’de 2 gece,Viyana’da 2 gece, Prag’da 3 gece; toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklama
budapeste,vıyana ve prag sehır turları
sehırler arası ulasımlar
tum tur boyunca turkce rehberlık hızmetlerı (budapeste karsılar,prag ugurlar)
kanunı mesulıyet sıgortası
budapeste de tam gunluk oglen ronesans restoranda (3 course,ıcecekler) yemeklı estergon turu
budapeste de tekne turu
budapeste de 1 aksam merkezde local rest da aksam yemegı ( 3 course)
budapeste de cıgan gecesı (3 course menu,lımıtsız ıcecek,show,muzık )
bratıslava turu
vıyana da vıyana ormanları turu
vıyanada ılk gece merkezde local restoranda aksam yemegı ( 3 course)
vıyana da 2.aksam grınzıg de yemek (3 course,2 ıcecek,hafıf muzık)
cesky krumlow turu
prag da tam gunluk oglen yemeklı karlovy vary turu
prag da yarım gunluk terezın turu
prag da ılk aksam merkezde local restoranda aksam yemegı ( 3 course)
prag da 2.aksam merkezde local restoranda aksam yemegı ( 3 course)
prag da son aksam ortacag gecesı (3 course menu,lımtsız ıcecek,show,muzık)
kdv dahıldır
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Çek veya Macar Schengen vize ve hizmet bedeli(İstanbul başvuru 110 €-Ankara başvuru 125€
Seyahat Sigortası 15 € (65 yaş üzeri misafirlerimiz için 30 €) Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin
seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişi başı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
Yurt dışı çıkış harcı (pul yada bankadan dekont) 15 TL
Seyahat süresince tüm öğle yemekleri ile içecekler
Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları, bahşişler ve müze ören yerleri girişleri
  Standart 4 * oteller 
Budapeşte :G.hungarıa hotel vb.
Viyana : kavalıer hotel vb,
Prag :Golf hotel vb.
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |