Batı Karadeniz Turu
3 Gece 4 Gün

Hareket tarihleri:
 

GÜN 1 Sizleri Saat 22:00' de Osmanbey Hoteli önünden alarak gece yolcuğumuza başlıyoruz.
   
GÜN 2 Bolu – Abant Gölü – Safranbolu – Bakırcılar Çarşısı – Hıdırlık Tepesi – Konaklar -Saat Kulesi – Kaymakamlar Konağı – Cinci Han
Bolu istikametine doğru yolculuğumuzu araç içi ikramlarla sürdürürken , dinlenme tesislerine geldiğimizde Extra kahvaltı molası vereceğiz. Mola sonrasında Abant Gölüne doğru yola koyuluyoruz. Çam ormanları ile çevrili bu tatlı su gölünün tertemiz orman havasını solurken dileyen, sayısız fotoğraf çekerek bu keyifli anları ölümsüzleştirebilir, dileyen uzun yürüyüşler yapabilir, at binebilir yada faytona binebilirler ( Extra ). Abant turumuzun ardından Safranbolu' ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Hükümet Konağı ve Saat kulesinin Kale Mevkiini Hıdırlık tepesinden görüyoruz.Dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekebilirler. Ardından mimarisinin düzeninehayran kalacağınız bu sevimli kentin sokaklarında gezinti yapacağız. Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezeceğiz. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Bolu Tesislerinde ( Extra )
Öğle Yemeği: Abant gölünde serbest yada dinlenme tesislerinde ( Extra )
Akşam Yemeği: Safranbolu Hoteli
Konaklama: Safranbolu
   
GÜN 3 Yörük Köyü – Amasra – Kemere Köprüsü – Kilise Camii – Çekiciler Çarşısı – Amasra Müzesi - Bartın
Safranbolu hotelimizde alacağımız kahvaltının ardından, eski bir Bektaşi Köyü olan Yörükköyü' ne geliyoruz. Buradaki gezi sonrasında Sipahioğlu Konağı' na varıyor ve sonrasında kısa bir çay molası veriyoruz.Mola sonunda Amasra' ya doğru yola koyuluyoruz. Eğer hava şartları müsait ise, Amasra' yı gezmeden önce Karadeniz'de güzel bir tekne turu yapıyoruz ( Extra ). Sonrasında kentin sokaklarında yapacağımız gezinin ardından, Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz ve güzergahımızı Bartın' a doğru çeviriyoruz. Panoramik yapacağımız şehir turumuzun sonunda konaklama hotelimize geliyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Safranbolu Hoteli
Öğle Yemeği: Amasra Balık Restoran
Akşam Yemeği: .......
Konaklama: hotel
   
GÜN 4 Yedigöller - İnce Göl - Sazlı Göl - Nazlı Göl - Aşıklar Çeşmesi - Büyükgöl - Serin Göl
Hotelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Yedigöller Milli Parkı' na doğru yol alıyoruz.
Her mevsim ayrı güzelliği olan Yedigöller' e geliyoruz.Milli Park girişinde aracımızdan inerek,ilk olarak İncegöl ve Sazlıgöl'ü ardından da Nazlıgöl etrafını gezerek fotograf molaları veriyoruz.Bir sonraki durağımız şelalerin de bulunduğu Aşıklar Çeşmesi.Rivayete göre 7 çeşmeden su içenin tüm dilekleri oluyormuş.Sonrasında Büyükgöl ve Deringöl'ün bulunduğu bölgede öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonra Büyükgöl ve Deringöl çevresinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Seringöl'ü de gezerek buradaki turumuza son veriyor ve Niğde' ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:
Öğle Yemeği: Yedigöller Milli Parkı
   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

* Otobüs ile ulaşım
* 2 gece Hotel Konaklaması
* 2 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Araç içi ikramlar
* Zorunlu seyahat sigortası
* Müze ve ören yeri girişleri
* Profesyonel rehberlik
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

* Öğle Yemekleri
* Tüm yemeklerde alınan tüm içecekler
* Özel Harcamalar
* Ekstra belirtilen tüm turlar
   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |