Batı Karadeniz Turu
3 Gece 4 Gün

Hareket tarihi : 26 EKİM 2018
 

GÜN 1

Bu akşam acentamızın önünde saat .............'da toplanıyoruz. Hareket saatimiz ............ 'dir. Gölbaşı,Ankara istikametinde Bolu'ya doğru araç içi ikramlarımızla yolculuğumuza başlıyoruz.

   
GÜN 2

Bolu – Yedigöller Milli Parkı – Gölcük – Abant Gölü

Sabahın erken saatlerinde Bolu'ya varıyoruz.Sabah kahvaltısını aldıktan sonra, Yedigöller'e gitmek üzere midibüslere binerek yola çıkıyoruz.Burada bölgeye ismini veren veren 7 adet gölü görüyoruz.Doğa yürüyüşleri yapacağımız bölgede yeşilin her tonuna tanık olacaksınız. Dilek çeşmesinin suyundan içip, onlarca ahşap köprülerden geçeceğiz. Anıt çam ağacı ve Pisagor ağacının da içinde olduğu yüzlerce ağaçlarla kaplı patika yollardan keyifli bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğini de Yedigöller Milli Parkında uygun bir alanda aldıktan sonra güzergahımızı yapay bir göl olan Gölcük'e çeviriyoruz. Eşsiz bitki örtüsüne sahip Gölcük'de vereceğimiz serbest zamandan sonra Abant Gölü'ne hareket edeceğiz.Doğa harikası olan gölün etrafında geziler yapabilir,fotoğraf çekebilir,at binebilirsiniz. Gölün etrafında verilen serbest zamanın bitiminde dinlenmek üzere Bolu otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltıs: Tesiste alınacak olup,tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği:
Yedigöller Milli Parkı ( extra)
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Bolu Soylu Otel

 
   
GÜN 3

Amasra – Amasra Kalesi-Tahtacılar Çarşısı – Safranbolu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amasra'ya hareket ediyoruz. İlk önce Bakacak Tepesi' ne çıkıyor ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.. Kraliçe Amastris’ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra ’nın merkezine geldiğimizde meşhur Balık lokantalarında alınan Amasra Salatası eşliğinde Amasra Balığı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra ’da Roma ve Ceneviz döneminden kalma Amasra Kalesi , Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ediyoruz. Hava şartları müsait olursa kısa bir tekne turuda yapabilirsiniz. Amasra turumuzu burada tamamlıyor ve Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Tarihi Safranbolu Konakları , Rum ve Türk mahallelerinin panoramik seyri, Hükümet Konağı ve günümüzdeki haliyle Kent Tarih Müzesi, Saat Kulesi, Eski Cezaevi binası, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve güneş saati, demirciler, bakırcılar ve yemeniciler arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca meşhur Safranbolu Lokumu nun tadına bakıp alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Turumuzu tamamlayıp Safranbolu'da ki otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Bolu otel
Öğle Yemeği:
Amasra Balık restoran ( extra)
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Safranbolu ..... otel

 
   
GÜN 4

Safranbolu – Yörük Köyü - Niğde

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Safranbolu’ya 11 km uzaklıktaki Yörük Köyü'ne gidiyoruz. Bu “Müze Köy, Kültür Bakanlığı tarafından 1997 yılında gerçek bir Türk-Türkmen Köyü oluşu ve tarihi yapılarının görkemi nedeniyle koruma altına alınmıştır. Safranbolu’nun küçük bir maketidir. Köyde 93 tescilli eser bulunmaktadır. Köyü yürüyerek gezdikten sonra Niğde'ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Safranbolu otel
Öğle Yemeği:
( extra)

 
   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
 • 45-50 kişilik büyük otobüsle ulaşım
 • 2 gece Hotel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra belirtilen tüm turlar

  ( Müze kartı ücreti 40 tl olup alacağınız müze kartla 1 yıl boyunca tüm Türkiye de ki müze ören yerlerini gezebilirsiniz. Öğretmen - Öğrenci 15 tl. 18 yaş altı & 65 yaş üstü ücretsiz.)

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:

650 ₺

 
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |