Batı Karadeniz Turu

Hareket tarihi : 26 EKİM 2018
 

GÜN 1

Bu akşam acentamızın önünde saat .............'da toplanıyoruz.Hareket saatimiz ............ 'dir. Gölbaşı,Ankara istikametinde Bolu'ya doğru araç içi ikramlarımızla yolculuğumuza başlıyoruz.

   
GÜN 2

Bolu – Yedigöller Milli Parkı – Gölcük – Abant Gölü

Sabahın erken saatlerinde Bolu'ya varıyoruz.Sabah kahvaltısını aldıktan sonra, Yedigöller'e gitmek üzere midibüslere binerek yola çıkıyoruz.Burada bölgeye ismini veren veren 7 adet gölü görüyoruz.
Doğa yürüyüşleri yapacağımız bölgede yeşilin her tonuna tanık olacaksınız. Dilek çeşmesinin suyundan içip, onlarca ahşap köprülerden geçeceğiz. Anıt çam ağacı ve Pisagor ağacının da içinde olduğu yüzlerce ağaçlarla kaplı patika yollardan keyifli bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğini de Yedigöller Milli Parkında uygun bir alanda aldıktan sonra güzergahımızı yapay bir göl olan Gölcük'e çeviriyoruz. Eşsiz bitki örtüsüne sahip Gölcük'de vereceğimiz serbest zamandan sonra Abant Gölü'ne hareket edeceğiz.Doğa harikası olan gölün etrafında geziler yapabilir,fotoğraf çekebilir,at binebilirsiniz. Gölün etrafında verilen serbest zamanın bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.


Sabah Kahvaltıs: Tesiste alınacak olup,tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği:
Yedigöller Milli Parkı
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama:
Von Resort Hotel
 

   
GÜN 3

Amasra – Amasra Kalesi-Tahtacılar Çarşısı – Safranbolu - Abant Hotel

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amasra'ya hareket ediyoruz. İlk önce Bakacak Tepesi' ne çıkıyor ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.. Kraliçe Amastris’ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra ’nın merkezine geldiğimizde meşhur Balık lokantalarında alınan Amasra Salatası eşliğinde Amasra Balığı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra ’da Roma ve Ceneviz döneminden kalma Amasra Kalesi , Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Amasra turumuzu burada tamamlıyor ve Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Tarihi Safranbolu Konakları , Rum ve Türk mahallelerinin panoramik seyri, Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve güneş saati, demirciler, bakırcılar ve yemeniciler arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca meşhur Safranbolu Lokumu nun tadına bakıp alışveriş için serbest zaman vereceğiz.Turumuzu tamamlayıp Abant'da olan hotelimize doğru yola çıkıyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Abant Hotel
Öğle Yemeği:
Amasra Balık restoran
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama:
Von Resort Hotel
 

   
GÜN 4

Mudurnu – Göynük – Beypazarı – Nallıhan Kuş Cenneti - Niğde

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Mudurnu'ya hareket ediyoruz.Mudurnu gezisi sonrası Göynük'e varıyoruz.Osmanlı tarzı iki katlı cumbalı evleri,Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile bu sevimli ilçenin sokaklarında gezip,Nallıhan Kuş cennetine hareket ediyoruz. Gökkuşağını andıran rengarenk tepeler ve sanki özel olarak dizayn edilmiş yeşilliği ile insanları adeta büyüleyen Kuş Cenneti'nde fotograf molası verdikten sonra Beypazarı'na doğru yol alıyoruz. Öğle yemeği molası sonrası Beypazarına özgü çeşitli el sanatlarının olduğu dükkanlardan alış veriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Sokaklarında gezerken doğasını,Osmanlı Evlerini,tarihi konaklarını göreceğiz.150 yıllık konak içinde Osmanlı döneminden kalan tarihi eserlerin sergilendiği Tarih Müzesini de ziyaret ediyoruz sonrasında belirlenen saatte aracımızda yerlerimizi alıp, Niğde'ye olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
 • 45-50 kişilik büyük otobüsle ulaşım
 • 2 gece Hotel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra belirtilen tüm turlar

  ( Müze kartı ücreti 50 TL. olup alacağınız müze kartla 1 yıl boyunca tüm Türkiye de ki müze ören yerlerini gezebilirsiniz. Öğretmen - Öğrenci  20 TL. 18 yaş altı & 65 yaş üstü ücretsiz.)

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:

775 TL

 
Tek kişilik oda farkı: 75 TL  
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |