Beypazarı,Taraklı,Abant,

Yedigöller,Amasra,Safranbolu

Hareket tarihi:
 

GÜN 1

Saat 23:30' da Osmanbey oteli önünde buluşmamızın ardından saat 00:00'da ( gece 12:00 )hareket ediyor ve Gölbaşı,Ankara istikametinde yolculuğumuza başlıyoruz.

   
GÜN 2

Beypazarı – Hıdırlık Tepesi – Nallıhan Kuş Cenneti – Göynük - Taraklı – Abant Gölü - Bolu

Sabahın erken saatlerinde Ankara'nın ilçesi olan Beypazarı' na geliyoruz.Sabah kahvaltımızı alıyor hemen turumumuza başlıyoruz.Hıdırlık Tepesi adı verilen ve ilçeyi paranomik olarak eski ve yeni yerleşimi bir arada görebileceğimiz yüksekçe bir tepeye çıkıyoruz.Burada çok kısa çay molası verdikten sonra, İmaret Meydanı adı verilen, Beypazarına özgü çeşitli el sanatlarının olduğu dükkanlardan alış veriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Sokaklarında gezerken doğasını,Osmanlı Evlerini,tarihi konaklarını göreceğiz.150 yıllık konak içinde Osmanlı döneminden kalan tarihi eserlerin sergilendiği Tarih Müzesini de ziyaret ediyor ve aracımıza binerek Beypazarı'na 30km.uzaklıktaki Nallıhan Kuş cennetine gidiyoruz. Gökkuşağını andıran rengarenk tepeler ve sanki özel olarak dizayn edilmiş yeşilliği ile insanları adeta büyüleyen Kuş Cenneti'nde fotograf molası verdikten sonra, Bolu iline bağlı Göynük'e varıyoruz. Osmanlı tarzı iki katlı cumbalı evleri,Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile bu sevimli ilçenin sokaklarında gezip,Sakarya'nın çok şirin ilçesi olan Taraklı'ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Bizanslılardan alınan ve Osmanlı Beyliğine katılan ilçede öğle yemeğimizi alıyor ve gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Eski bir Osmanlı geleneği ile, Taraklı Osmanlı Beyliğine katıldıktan sonra bu kasabaya bir çınar ağacı dikiliyor. 7 asırlık bu çınar ağacını görüyor ve Mimar Sinan'ın çizimini yaptığı Yunus Paşa Camii' yi inceliyoruz. Taraklı'nın sokaklarında vakit geçirirken üç asırlık evlerin tarihle bütünleştiğine şahit olacaksınız. Taraklı turumuzu sona erdirip güzergahımızı Abant Gölü'ne çeviriyoruz. Doğa harikası olan gölün etrafında geziler yapabilir,fotoğraf çekebilir,at binebilirsiniz. Gölün etrafında verilen serbest zamanın bitiminde dinlenmek üzere Bolu otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Beypazarı
Öğle Yemeği:
Taraklı
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Bolu Soylu Otel

   
GÜN 3

Gölcük – Yedigöller - Amasra

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak yapay bir göl olan Gölcük'e varıyoruz. Eşsiz bitki örtüsüne sahip Gölcük'de vereceğimiz serbest zamandan sonra güzergahımızı Yedigöller Milli Parkına çeviriyoruz. Yedigöller de alacağımız öğle yemeğinin ardından bu bölgeye ismini veren 7 adet gölü görüyoruz.Doğa yürüyüşleri yapacağımız bölgede yeşilin her tonuna tanık olacaksınız. Dilek çeşmesinin suyundan içip, onlarca ahşap köprülerden geçiyoruz. Anıt çam ağacı ve Pisagor ağacının da içinde olduğu yüzlerce ağaçlarla kaplı patika yollardan keyifli bir gezi yapıyoruz. Turumuzun sonunda Amasra'ya geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Bolu hotelde
Öğle Yemeği:
Yedigöller
Akşam Yemeği:
Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Amasra Asyam Oteli

   
GÜN 4 Amasra – Bakacak Tepesi – Tahtacılar Çarşısı – Safranbolu – Cinci Han – Yörük Köyü - Niğde

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,Amasra' nın girişinde olan Bakacak Tepesi' ne çıkıyor ve kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.. Kraliçe Amastris’ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra ’nın merkezine geldiğimizde meşhur Balık lokantalarında alınan Amasra Salatası eşliğinde Amasra Balığı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra ’da Roma ve Ceneviz döneminden kalma Amasra Kalesi , Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ediyoruz. Hava şartları müsait olursa kısa bir tekne turuda yapabilirsiniz. Amasra turumuzu burada tamamlıyor ve Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Tarihi Safranbolu Konakları , Rum ve Türk mahallelerinin panoramik seyri, Hükümet Konağı ve günümüzdeki haliyle Kent Tarih Müzesi, Saat Kulesi, Eski Cezaevi binası, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve güneş saati, demirciler, bakırcılar ve yemeniciler arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca meşhur Safranbolu Lokumu nun tadına bakıp alışveriş yapıp Yörük köyü gezimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuzu tamamlayıp akşam saatlerinde Niğde'ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Amasra Hotel
Öğle Yemeği:
Amasra Restaurant

 

   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

* Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Araç içi ikramlar
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* Müze ve örenyeri girişleri

(Müze ve ören yerleri giriş ücreti ( Müze kartı ücreti 40 tl olup alacağınız müze kartla 1 yıl boyunca tüm Türkiye de ki müze ören yerlerini gezebilirsiniz. Öğretmen - Öğrenci 15 tl. 18 yaş altı & 65 yaş üstü ücretsiz.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınan tüm içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen organizasyonlar
* Rehber ve Şoför bahşişleri
 

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
 Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 30 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 35 TL

Genel Uyarı:
Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |