Ankara Dahil Batı Karadeniz Turu (uzun)

Hareket tarihleri:

GÜN 1 Tuzgölü – Ankara Kalesi – Anadolu Medeniyetler Müzesi – Hacı Bayram Camii
Saat ....... ' de Niğde Grand Hotelde buluşmamızın ardından, saat ......... ' da Ankara istikametine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Tuzgölü.Burada vereceğimiz kısa molada fotoğraf çekebilir, göl üzerinde çıplak ayakla yürüyüş yapabilirsiniz. Tuzgölü' nden sonra ki durağımız ise Başkent Ankara.Gezimize Ankara Kalesine ziyaretimizle devam ediyoruz.M.Ö 2.yüzyıla kadar dayanan tarihe sahip olan kale, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde birçok kez tadilat geçirmiştir. Günümüzde kale, yılın belirli dönemlerinde özel festivallere ev sahipliği yapıyor. Öğle yemeğimizi Kale'nin içinde bir restaurantda aldıktan sonra ülkemizin en önemli müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetler Müzesine geçiyoruz.Anadolu’nun önemli arkeolojik eserlerinin sergilendiği bu müze Mahmud Paşa Bedesten ile Kurşunlu Han adlı tarihe binalarda yer alır. 1997 yılında Avrupa Müze Forumu tarafından 68 müze içerisinden yılın müzesi seçilen bu yer alanında dünyanın sayılı müzelerinden biridir.Buradaki gezimizin ardından Ulus' da yer alan Hacı Bayram Cami' ye geçiyoruz. 1428 yılına dayanan tarihe sahip caminin bahçesinde bu yapıya adını veren Hacı Bayram’ın türbesi yer alır. Hacı Bayram Veli’nin torunlarından Mehmet Baba’nın 1714 yılında restore ettirdiği cami son olarak Ankara Büyükşehir Belediye tarafından restore edilmiş ve 2011 yılında ibadete açılmıştır. Günün yorgunluğunu atmak ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: -
Öğle Yemeği: Ankara Kalesi
Akşam Yemeği: Ankara Oteli
Konaklama: Hotel
   
GÜN 2 II. Meclis Binası – Anıtkabir – Beypazarı – Hıdırlık Tepesi – Abant Gölü - Bolu
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan hemen sonra ilk duragımız olan Cumhuriyet müzesine gidiyoruz. Ankara’nın Ulus semtinde yer alan II. TBMM Binası şehrin bir diğer önemli yapısı. 1924-1960 yılları arasında II. TBMM Binası olarak hizmet veren yapı 30 Ekim 1981 yılından günümüze Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veriyor. Buradaki kısa ziyaretimizin ardından Ulu Önder Atatürk' ün ebedi istirahatgahına geçiyoruz. İstiklal, Hürriyet, Mehmetçik, Müdafaa-i Hukuk, Zafer, Barış, 23 Nisan Kuleleri ile Aslanlı Yol, Tören Meydanı ve Mozole, Anıtkabir’in en önemli bölümleri arasında yer alıyor.Anıtkabir ziyaretimizin sonrasında Beypazarı'na doğru yola çıkıyoruz.
Beypazarı' na geldiğimizde Hıdırlık Tepesi adı verilen ve ilçeyi paranomik olarak eski ve yeni yerleşimi bir arada görebileceğimiz yüksekçe bir tepeye çıkıyoruz.Burada çok kısa çay molası verdikten sonra, İmaret Meydanı adı verilen, Beypazarına özgü çeşitli el sanatlarının olduğu dükkanlardan alış veriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. İlçe' ye has yöresel yemeklerin tadına bakmak için öğle yemeği molasının ardından Abant istikametine doğru yola çıkıyoruz.
Ortalama 2 saatlik seyehatin sonunda Abant Gölüne geliyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezinin ardından verilecek serbest zamanda dileyenler at binebilir,fotoğraf çekebilir, doğa yürüyüşü yapabilirler.Abant turumuzu bitirdikten sonra Bolu' da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Akşam yemeğini otelimizde alacağız.

Sabah Kahvaltısı: Ankara Hoteli
Öğle Yemeği:Beypazarı Restoranı
Akşam Yemeği: Bolu Hoteli
Konaklama: Hotel
   
GÜN 3 Yedigöller – İncegöl – Sazlıgöl – Aşıklar Çeşmesi – Bartın – Amasra
Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Yedigöller' e doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından her mevsim ayrı güzelliği olan Yedigöller' e geliyoruz.Milli Park girişinde aracımızdan inerek,ilk olarak İncegöl ve Sazlıgöl'ü ardından da Nazlıgöl etrafını gezerek fotograf molaları veriyoruz.Bir sonraki durağımız şelalerin de bulunduğu Aşıklar Çeşmesi.Rivayete göre 7 çeşmeden su içenin tüm dilekleri oluyormuş.Sonrasında Büyükgöl ve Deringöl'ün bulunduğu bölgede öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonra Büyükgöl ve Deringöl çevresinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Seringöl'ü de gezerek buradaki turumuza son veriyoruz. Bundan sonraki güzergahımız Bartın. Bartın içinde yapacağımız gezide, Kemal Samancıoğlu Etnografya müzesi, Halil Bey Camii,Orta Camii.Bartın ırmağının kıyısısında kısa gezintimizin ardından Amasra' ya geçiyoruz.Akşam yemeği ve geceleme Amasra otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Bolu Hoteli
Öğle Yemeği: Yedigöller Milli Parkı
Akşam Yemeği: Hotel
Konaklama:  Hotel
   
GÜN 4 Amasra – Hıdırlık Tepesi – Safranbolu – Akçasu Kanyonu - Kastamonu
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Amasra' yı gezmeye başlıyoruz. Anadolu da bir başka benzerinin bulunmadığı biricik yol anıtı, Kuş Kayası yol anıtını gezip Amasra'nın en panoramik yerlerinden biri olan Bakacak Mevkisinde fotoğraf molası veriyoruz. Kale, Küçük Liman, Büyük Liman, Kilise Cami, Tahtacılar Çarşısı (Oymacılar çarşısı) Karanlık Kapı, Kemere Köprüsü, Sirekli Kaya, Ağlayan Kaya, Amasra Hamamı, Boztepe'yi geziyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) Amasra'nın Karadeniz'e özgü balık lokantalarında alıyoruz. Yemekten sonra,Amasra' dan ayrılıyoruz ve Safranbolu' ya geliyoruz.İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Safranbolu gezimizin sonunda Kastamonu' ya hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Kastamonu otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Amasra Hotel
Öğle Yemeği: Amasra restoran
Akşam Yemeği: Kastamonu Hotel
Konaklama:  Hotel
   
GÜN 5 Kastamonu – Kambur Köprü – Nasrullah Camii - Dranaz Geçidi –Cezaevi - Sinop
Sabah kahvaltısının ardından, şehir turumuza başlıyoruz.Şehri ortadan ikiye bölen çay üzerindeki tarihi Kambur Köprü, Nasrullah Camii ve Meydanı,Aşıklı Sultan Türbesi ve Kastamonu Kalesi.Buradaki gezimizin ardından Hanönü Taşköprü üzerinden muhteşem manzaralı Dranaz geçidinden de geçerek, ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir şehrimiz olan Sinop’ta Büyük İskender’e’’ gölge etme başka ihsan istemem’’ diyen ve Felesefe konusunda Knik felsefenin kurucusu olarak kabul edilen Sinoplu Diyojen heykelini görüyoruz. Ardından, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Cezaevini gezip Sinop limanda öğle yemeklerimizi yiyoruz. Burada verilecek serbest zamanda Sinoplu Kotra yapım ustalarının el işçiliklerine hayran kalırken tadacağınız Boyabat ezmesiyle Sinop hem hafızanızda hem damağınızda çok güzel izler ve tadlar bırakacaktır..Akşam yemeğimizi konaklayacağımız Sinop otelimize alacağız.

Sabah Kahvaltısı: Kastamonu Hotel
Öğle Yemeği: Sinop
Akşam Yemeği: Sinop Hoteli
Konaklama: Hotel
   
GÜN 6 Amasya – Ferhat ile Şirin su kemerleri – II. Beyazıd Külliyesi – Çorum – Saat Kulesi - Niğde
Kahvaltımızı otelimizde alıyoruz.Ve Şehzadeler kenti Amasya' ya hareket ediyoruz. Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti isminin ilk defa telaffuz edildiği yer olması açısından çok önemlidir. Ayrıca gezimizde detaylı olarak göreceğimiz tarihi konakları ve diğer tarihi yapıları, Selçuklu ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelebilmiştir. Bu bilgilendirmeden sonra başlayan gezimizde İlk durağımız Efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış su kemerleri olacak. Buradan ayrıldıktan sonra Cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan Sultan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın bulunduğu, bahçesinde taş eserlerin teşhir edildiği Etnografya ve Amasya Mumyalar Müzesi ni ziyaret edeceğiz. Yeşil Irmak kenarı boyunca uzanan Amasya Evleri’ni gördükten sonra bu evleri tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağını ziyaret edeceğiz. Kral Kaya Mezarları ve Alçak Köprü’yü de gördükten sonra, öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz.Yemeğimizin sonunda Çorum' a geçiyoruz.Çorum merkezde bulunan, Saat Kulesi, Müze, eski camii ve tarihi dokunun görülmesinden sonra, meşhur Çorum leblebisinden almak isteyen misafirlerimiz için alış veriş imkanı sağlıyoruz. Kısa serbest zamanın sonunda Yozgat, Kayseri üzerinden Niğde' ye doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Hotel
Öğle Yemeği: Amasya
   
Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
 • Otobüs ile ulaşım

 • 5 Gece Hotel Konaklaması

 •  5 Sabah Kahvaltısı

 •  5 Akşam Yemeği

 •  Araç içi ikramlar

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 •  Profesyonel rehberlik

 •  Müze ve ören yeri girişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Öğle Yemekleri

 • Tüm yemeklerde alınan tüm içecekler

 • Özel Harcamalar

 • Ekstra belirtilen tüm turlar

   
ÜCRET DETAYLARI NAKİT & TEK
ÇEKİM
MAXİMUM, AXESS, CARDFİNANS, BONUS
TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı:    
Tek kişilik oda farkı:    
Üç kişilik odada kişi başı:    
0-2 (hariç*) yaş arası çocuk:    
2-6 (hariç*) yaş arası çocuk:    
6-12 (hariç*) yaş arası çocuk    
*: yaşını doldurmamış...    
   
 

Pasakapi caddesi, Esen apt. No: 19/1 , 51100 Nigde - TURKEY
Tel: +90 388 232 21 12 - Fax: +90 212 310 46 98 -
info@dijontravel.com
www.dijontravel.com | | www.seshotel.com |